• NLC Bilgisayar - Yazılım - Cloud Bulut Sistemi - İnternet - Bilgisayar
  • 2002'den Günümüze

Stok Seviye Kontrolü ile Stok Takibinizi Yapın!

Stok Seviye Kontrolü ile Stok Takibinizi Yapın!

Stok takibi ticaret dünyasında, herhangi bir konuda ticari faaliyet yürüten her firmanın, gerek ekonomideki dalgalanmalar, gerekse ürün fiyatlarının beklenmeyen artış veya düşüşlerine karşı hazırlıklı olmasının günümüzdeki adıdır.  Ticaretle uğraşan firmaların, kendi faaliyetleri  sırasında kullanmak, satışa sunmak ya da imalatını gerçekleştirdiği ürünün birleştiricileri olarak kullanmak amacıyla edindiği tüm mallar stok kapsamına girer.

 

Maliyetlerin ve döviz kurlarının değişkenliği, alıcı portföyünün sürekli güncellenmesi, güvensiz piyasa dalgalanmaları stok takibini mutlak kılmaktadır. Stok takibini, iyi şekilde yapan firmalar tüm bu değişkenlere karşı daha güçlü ve doğru zamanda doğru ürünü alma şansına sahip olmaktadır.

Stok kapsamına giren tüm parçalar, mallar ve birleşenlerin periyodik olarak denetlenmesi ya da bir firmanın gerçek anlamda yerini ve önünü görmesi stok takibi başlığı altında değerlendirilebilir.

Biliyoruz ki; Bir ticari firmanın temel taşlarından biri olan stok ve stok takibini yapmak kullandığınız genel muhasebe programının da en önemli detaylarından biridir. Stok takibi için piyasada sadece bu başlıkta birçok program bulunmasına rağmen Bay.t’ın genel muhasebe programını edindiğinizde, stoklarınıza dair kullanabileceğiniz en gelişmiş stok takibi programının da sahibi oluyorsunuz.

Bay.t Yazılım tarafından oluşturulan özel muhasebe programı içinde stok takibinin de yer aldığı birçok yenilikçi modülden oluşmaktadır. Bay-t muhasebe programının en önemli özelliklerinden bir diğeri ise programın anlama ve kullanım kolaylığıdır. Böylece işletme, firma sahipleri veya ortakları tüm ticari muhasebelerine dair detaylara kolaylıkla erişir, programı rahatlıkla kullanabilirler.

Sizlere Bay-t yazılım olarak kullandığınız programlarda karşılaştırığınız sorunlarda destek için bizler buradayız. Nlc yazılım ailesi olarak sizlerin büyümenizde yanınızda olmaktayız. Aynı zamanda nlc yazılım olarak sizlerin isteklerinize göre raporlar düzenlenmektedir.

Peki Bay-t’ın muhasebe programında stok takibinin farkı nedir?

Bay.t Muhasebe programında yer alan stok takibi başlığında,

  • Stok kartlarının uyarı & seviyeler bölümü bulunmakta ve bu bölümde depo bazında ya da genel bazda seviye kontrolleri yapılmaktadır.
  • Stok kartlarında miktar kontrol tipi bulunmakta, bu sayede program kendi kendine girilen stoklara göre her aşamada ayrıca stok seviye kontrolü yaparak, eldeki stoklara göre çıkması gereken, ürün, satış veya imalat için kullanıcıyı uyarmaktadır.
  • Yine stok takibinde, azalan, eksik veya fazlalaşan tüm ürün, bileşen ve mal detayları kullanıcı-kullanıcılara uyarı olarak verilmekte, ayrıca kullanıcılar tarafından ayarlanan zamanlarda rapor olarak gönderim sağlamaktadır.
  • Aynı veya farklı ürün, bileşen veya mal için birden fazla depo kontrolü yapmakta, birçok farklı depodan gelen malları rakamsal olarak karşılaştırmakta, bu karşılaştırmaları raporlamaktadır. 

2002 - 2020 NLC

NLC Bilgisayar