• NLC Bilgisayar - Yazılım - Cloud Bulut Sistemi - İnternet - Bilgisayar
  • 2002'den Günümüze

Web Site Tasarımı

Domain & Hosting

Nlc Domain Hosting Barındırma

2002 yılından beri domain tescil hizmeti vermekte olan nlc yazılım domain yönetimi konusunda ve hosting seçenekleri sunmaktadır. Sorunsuz mail ve web site yönetiminde bilgi birikimini siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmaktadır.

İnternet siteleri de tıpkı gerçek hayattaki siteler gibi bir arazi üzerine kurulurlar. Bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye “hosting” adı verilir. İngilizce bir terim olan hosting, dilimize “web barındırma alanı” ya da “barındırma alanı” olarak çevrilebilir.

Web sunucuları, evinizde ya da ofisinizde bulunan bilgisayarlardan donanımsal olarak daha özellikli makinalardır. Serverlar; “datacenter” veya “veri merkezi” olarak adlandırılan yerlerde barındırılırlar. Veri merkezleri; çok yüksek hızlı internet bağlantısına sahiptir, elektrik kesintileri yaşanmaz, sel ve deprem benzeri doğal afetlere karşı korunaklıdır. Bu sebeple, siteleriniz her koşulda ziyaretçilerinin erişimine açık olur.

Hosting; web sayfanıza ait tüm dosyaların, yılın 365 günü bir bilgisayarda saklanması ve erişime açık tutulması hizmetidir. Bu bilgisayarlara ise “server” veya “web sunucusu” adı verilir.

Hosting Ne İşe Yarar?

Web sitenizin içindeki resimler, yazılı içerikler, fonksiyon dosyaları, kısacası sitenin yayınlanması için gerekli olan her şey hosting hesabınızda saklanır. Ziyaretçiler web tarayıcısına sitenizin adresini yazdığında, sitenize ait dosyaların barındırıldığı sunucuya yönlendirilir. Bir hosting hesabına sahip olmadan, sitenizi web üzerinde yayınlamanız mümkün değildir. Bizlerde Nlc yazılım olarak hosting hizmetinde güvenlik öndedir. Bu yüzden sizlerin verilerini koruma ve saklama konusunda çalışmaktayız.

Hosting Saldırıları Nasıl Engellenir?

Hosting saldırılarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Yazılımsal tabanlı saldırılar, yani sizin site yazılımınızda bulunan bir açık nedeniyle zararlı dosya yükleme, başka bir siteye yönlendirme veya site dosyalarını bozmayı baz alan saldırılar ne yazık ki yazılımsal müdahaleler ile engellenebilmektedir. Ancak, DDOS gibi saldılarda yani sunucuyu meşgul edereki yanıt verememesi amaçlanan saldırılarda, sunucunun ağ sisteminde ve güvenlik duvarında böyle durumlar için bir koruma mevcuttur. Bunlar hosting paketinizi yöneten firmanın teknik ekibi tarafından engellenir. Kullanıcıların yapabileceği herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. Biz Nlc yazılım teknik ekibi olarak sizlere güvenli bir ortam sunmaktayız. İşleriniz aksamadan anında 7/24 müdahalelerle işlerimizi yürütmekteyiz.

 

Daha fazla bilgi için : www.nlc.com.tr


  •  Domain Tescil (com,net,org,com.tr vb)
  •  Hosting Kurulum ( ASP & PHP )
  •  DNS Yönetimi ve URL yönlendirme
  •  %100 Zaman tasarrufu
  •  Ücretsiz strateji belirleme ve danışmanlık
  • Nlc yazılım süre takibi ve geri bildirim

 

 

 

 

 

hosting, nlc, yazılım, domain, tescil, hostng, host, doman, tasarim, bay-t, mikro, byte, bayt, mikro yazilim.


2002 - 2020 NLC

NLC Bilgisayar